Wiadomości w skrócie
OK-UW200-200.png

Organizatorzy XLIII Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej uprzejmie informują, że w związku z napływającymi  prośbami o wydłużenie czasu nadsyłania streszczeń, podjęto decyzję o przesunięciu terminu ich nadsyłania o 15 dni, tj. do 30.06.2021 r. Informacje o akceptacji wystąpień przekażemy autorom do 31.07.2021

Przypominamy, że XLIII OKK odbędzie się w trybie zdalnym w dniach  26 i 27 października 2021 r. Poniżej link do formularza zgłoszeń.


OK-UW200-200.png

Z przyjemnością powiadamiamy, że Krajowa Komisja Konkursowa XV Międzynarodowego Konkursu Kartograficznego im. Barbary Petchenik dokonała oceny nadesłanych prac na tegoroczny konkurs pod hasłem:


„MAPA MOJEGO PRZYSZŁEGO ŚWIATA” („A MAP OF MY FUTURE WORLD”)


Wyniki poniżej

OK-UW200-200.png

Zespół Historii Kartografii przy Instytucie Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk, Archiwum Państwowe we Wrocławiu – Oddział w Jeleniej Górze, Instytut Nauk Historycznych Wydziału Filozoficzno-Przyrodniczego Śląskiego Uniwersytetu w Opawie oraz Katedra Nauk Pomocniczych Historii i Archiwistyki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu w Hradcu Králové zapraszają na konferencję Góry w kartografii , która odbędzie się w Jeleniej Górze, w dniach 16–18 września 2021.

OK-UW200-200.png

Zakład Geoinformatyki i Kartografii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Katedra Zarządzania Zasobami Leśnymi Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie i Polski Oddział OSGeo serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w 25. Szkole Kartograficznej organizowanej pod hasłem Analizy struktur przestrzennych środowiska leśnego.


OK-UW200-200.png

Z przyjemnością informujemy, że ukazał się kolejny numer półrocznika Polish Cartographical Review. Suplement w języku polskim. Tom 5 Nr 2 jest dostępny na stronie publikacje.

OK-UW200-200.png

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że Profesor Buhumil Veverka zmarł w dniu 17 maja 2021 roku w wieku 75 lat. Był wybitnym kartografem czeskim, wieloletnim Profesorem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Czeskiej w Pradze. Współpracował z polskimi kartografami z wielu ośrodków naukowych. 

Żegnaj Przyjacielu. Będzie nam bardzo Ciebie brakowało.


Marek Baranowski, przewodniczący OK PTG

OK-UW200-200.png

Komitet Geodezji Polskiej Akademii Nauk serdecznie zaprasza do udziału w seminarium naukowym, które odbędzie się w dniu 13 maja 2021 r. o godz. 9:30 w formie zdalnej. Referat pt. „Location Based Services: Evolution and Research Challenges”, wygłosi prof. Georg Gartner (TU Vienna).

Kolejne wiadomości