top of page
Wiadomości w skrócie
OK-UW200-200.png

Katedra Geoinformacji i Kartografii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego serdecznie zapraszają na XLVI Ogólnopolską Konferencję Kartograficzną, pod hasłem

Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do opracowania map

Konferencja odbędzie się w dniach 23‒25 września 2024 r. w Olsztynie.


Więcej informacji w komunikacie 2 poniżej.

 

OK-UW200-200.png

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w ramach Światowego Dnis Geodetów (GSD), 21 marca 2024 roku w Opatowie w Muzeum Geodezji i Kartografii odbędzie się Sympozjum Naukowo-Techniczne pt. Eugeniusz Romer patronem Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie. Głównym organizatirem jest Stowarzyszenie Geodetów Polskich, a wśród wystąpień przewidziane są m.in. referaty Oddziału Kartograficznego PTG i Redakcji Polish Cartographical Review. 


OK-UW200-200.png

Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego organizują w letnim semestrze 2024 r. trzy seminaria. Najbliższe odbędzie się w sali 8 przy ul. Krakowskie Przedmieście 30. Wystąpi dr Izabela Karsznia i wygłosi odczyt pt. Optymalizacja redakcji wybranych obiektów na mapach małoskalowych z zastosowaniem elementów sztucznej inteligencji oraz teorii grafów


Serdecznie zapraszamy.

OK-UW200-200.png

Z przyjemnością informujemy, że na stronie publikacje dostępna jest Biblioteka 5 Polskiego Przeglądu Kartograficznego zawierająca Zagraniczne piśmiennictwo kartograficzne za lata 1968–2018. Zapraszamy do lektury. 

OK-UW200-200.png

Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego organizują w zimowym semestrze jedno seminarium, w dniu 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 15:00, jak zawsze przy Krakowskim Przedmieściu 30. Uczestników stacjonarnych zapraszamy do sali 8 (parter), natomiast chętnych do udziału w formie zdalnej na platformę Google Meet, link https://meet.google.com/mfx-foqq-rzv

Temat seminarium:

XXXI Międzynarodowa Konferencja Kartograficzna w Kapsztadzie

Serdecznie zapraszamy.

OK-UW200-200.png

Zapraszamy do odwiedzenia wirtualnej Wystawy na 100-lecie Polskiego Przeglądu Kartograficznego. Wystawa ta towarzyszyła XLV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej w Lublinie w dniu 20 września 2023 r.

OK-UW200-200.png

W piątek, 20 października 2023 r. w gmachu WGSR UW odbył się finał 14-tej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Prac Dyplomowych z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji organizowany przez Oddział Kartograficzny PTG i Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. W zawodach finałowych wzięło udział 14 dyplomantów z sześciu polskich uczelni, wyłonionych po I etapie oceny 24 prac dyplomowych, w tym: 15 prac magisterskich i 9 prac licencjackich . Bardzo szeroka tematyka prac, interesujące zagadnienia w nich podejmowane i doskonałe prezentacje sprawiły, że wszystkie wystąpienia były bardzo ciekawe i wysoko ocenione.

Gratulujemy laureatom ich opiekunom i wszystkim uczestnikom XIV Konkursu Prac Dyplomowych. Lista laureatów jest dostępna poprzez link do szerszej relacji z tego wydarzenia, poniżej.

Kolejne wiadomości
bottom of page